Energy Drink Ions - Iontový a hydratační nápoj 250 g

Výrobce: Krmiva Hulín

Skladem (3 ks)
Kód: 5107
Značka: Krmiva Hulín
139 Kč
Kategorie: Doplňky stravy
Iontoý nápoj
Novinka

Pro spolehlivé zavodnění psa a jeho přípravu na vysokou zátěž, trénink, závod.

Také pro rychlou regeneraci po zátěži, při nemoci, stresu, cestování, aj.

Směs nepráší a snadno se rozpouští i ve studené vodě

  • Složení energetické směsi:  Maltodextrin, Iontový mix minerálů a vitamínů, Játrový protein, Sušená vejce, hydrolyzovaný rybí protein, Glukóza (Dextróza), hydrolyzovaný Sardinkový protein, Vaječný žloutek, Omega 3 a 6 NMK, Pivovarské kvasnice, Lecithin, mořská řasa Kelp, aminokyseliny - Leucin, Isoleucin, Valin a L-Glutamin, rozpustná vláknina Psyllium, Vitamín C.

Obsah živin ve směsi v neředěném stavu:  Bílkoviny 24 %, tuk 13 %, vláknina 1,3 %, sacharidy celkem 47 %, popel 2,7 %. Vlhkost 7,5 %.

Dávkování před zátěží - závodem: 

Na každých 10 kg hmotnosti psa / 20 - 40 g energetické rehydratační směsi ( vrchovatá polévková lžíce = cca 20 g ). Při vyšší zátěži se držte horní hranice dávkování. Nic se nestane i když dáte psovi více, jde jen o individuální snášenlivost, kterou musíte předem odzkoušet. Smíchejte s vodou, cca 15 ml/kg psa nebo dle vašich zkušeností, kolik je pes schopen naráz vypít, promíchejte a případně ještě upravte dle potřeby. Odpovídá to ředění cca 1 : 5 - 6 /voda : směs. Rozmíchání jde velmi snadno, směs se velmi dobře rozpouští i ve studené vodě. Máte-li čas, nechte roztok cca 5 - 10 minut stát. Psyllium začne na sebe nabírat vodu a roztok bude mírně houstnout. Při testech se ukazovalo, že pes pak takto mírně zahuštěnou vodu ještě lépe přijímá.

Podávejte už 1 - 2 dny před výkonem / 2x denně, nejlépe mezi jídly, pro 100% doplnění zásob svalového glykogenu (pes jej spaluje i v klidovém režimu). Vždy a pouze jako roztok, nikdy ne jako suchou směs např. ke krmivu! Hlavní zavodňovací dávku pak dejte psovi cca 2-3 hodiny před závodem. Nebo, když pes dobře přijímal čistou vodu, tak mu podejte jednu dávku jako zdroj energie cca 40 - 60 minut před startem - to ale v menším množství vody, aby neměl pes plný žaludek, takže použijte menší ředění 1 : 3.

U velkých psů nad 40 kg nedoporučujeme příliš překračovat jednorázovou dávku 100 - 120 g, mohli by mít průjem. Je třeba takové dávkování předem a včas odzkoušet před závody či zátěží. Psi zvyklí na vysoko energetickou stravu nemají většinou s takovou dávkou problém. Není třeba dodržovat striktně dávkování přesně na gramy, spíše dejte směsi do vody raději trochu více než-li méně. Při vysokém ředění vodou se snižuje chutnost, ale drtivá většina psů reaguje pozitivně i na nízkou koncentraci.

Použití pro rekonvalescenci: 

Pro účelné doplnění zásob glykogenu je důležité, aby byla energetická směs také podána max. do 30 minut po ukončení náročné aktivity a pes měl cca 2 hodiny odpočinek. Pokud by pes pokračoval dál v práci, bude energie z energetické rehydratační směsi převedena pro přímou potřebu těla a nebude se zásoba glykogenu vytvářet. Není to sice na škodu, ale pro vytváření glykogenu pak podejte roztok opět po úplném ukončení zátěže. Dávkování je stejné jako před výkonem / na 10 kg hmotnosti psa / 30 - 40 g energetické směsi ( vrchovatá polévková lžíce = cca 20 g ).

  • Skladování: 

Skladujte v dobře uzavřeném obalu, v suchu, šeru a chladu max. do cca 25 °C, bez rázového střídání teplot - může se tak kondenzovat voda na stěnách obalu.

Spotřebujte suchou směs nejlépe do 10 měsíců od zakoupení při správném skladování. 

Po naředění vodou spotřebujte tekutinu v teplém prostředí do cca 6 - 12 hodin (dle okolní teploty). Při uschování v lednici při 5°C - do cca 48 hodin.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: