Víte, jak krmit syrovým masem?

V dnešním článku se podíváme, jak krmit syrovým masem a jak stanovit optimální krmnou dávku pro vašeho psa.

Minule jsme si řekli, co je to BARF. V dnešním článku se podíváme, jak krmit syrovým masem a jak stanovit optimální krmnou dávku pro vašeho psa.

Abychom mohli správně určit, kolik a čeho máme psovi podat, musíme vzít v potaz věk psa a také jeho hmotnost. Množství a poměry krmné dávky uvedené níže jsou určeny pro dospělého jedince, pro kterého platí jiné dávkování než pro štěňata, mladé a staré psy. Krmná dávka dospělého psa by se měla skládat z 50 % z masa, 30 % obsahu by měly tvořit kosti a 20 % příloha. Jako přílohu můžeme použít zeleninu, brambory, těstoviny nebo třeba rýži. Jak by taková krmná dávka měla vypadat, si ukážeme na příkladu dospělého 10kg psa.

Krmná dávka pro 10kg psa činí:

celkem 2 % váhy psa = 200 g

maso 50 % = 100 g

kosti 30 % = 60 g

příloha 20 % = 40 g

kruti.orez.kosti.a.chrupavky.Zelenka 

Krmíme 2–3x denně a každý den je vhodné přidávat doplňky stravy, jako je například Pangamin s obsahem pivovarských kvasnic na zažívání, kloubní výživa a další. V jídelníčku vašeho psa by měla být zastoupena i zelenina a ovoce v poměru zhruba 70/30. Lze přidávat i multivitaminové preparáty na podporu aktivity.

Co když je pes málo aktivní?

Samozřejmě každý pes zvládá přechod na tuto stravu jinak. Pokud pozorujete u svého psa dočasnou únavu, snížení aktivity nebo třeba zhoršení kožních potíží, rozhodně nezoufejte a vytrvejte. Organismus si může zvykat klidně i půl roku, než se naučí využívat všechny živiny z potravy. Záleží na tom, jak dlouho byl pes předtím krmen průmyslovou stravou. Lepšímu zažívání lze pomoci i bylinkami.

V prvních týdnech či měsících může pes také hubnout, protože ještě neumí vše správně strávit, případně jste mu špatně nastavili krmnou dávku. V tom případě přidejte krmení a vydržte. Nejpozději do 4–6 měsíců by mělo být jeho zažívání upravené a vy můžete krmnou dávku ustálit. Většině psů ale přechod na maso nedělá problém a během pár týdnů můžete pozorovat zlepšení jejich kondice – zvýšení aktivity, osvalení.   

Při krmení psa – a platí to jak pro granule, tak pro mražené maso – je důležité poskytnout mu vyvážený jídelníček, ve kterém budou zastoupeny všechny potřebné složky v optimálním množství a skladbě. Jen tak bude váš pes zdravý, veselý, aktivní a plný síly a energie.

zeleninovy_mix

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení